DSCN0608

Detské ihrisko na Rajeckej

Milí kamaráti. Včera sa nám podarila skvelá vec. Áno, je pravdou, že sme už realizovali zložitejšie zásahy, ale vieme o čom hovoríme. Pôvodne sme mali detské ihrisko realizovať už v nedeľu. Pre prietrž mračien to však nešlo. Preto v pondelok Martin zvolal bojovku a dohodli sme sa na rýchlej akcii. Dohoda so správcom znela, že nebudeme „plagátovať“ vnútroblok. Pôvodne sme preto len osadili naše tabuľky. Obyvatelia Rajeckej ulice nás však upozornili, že do polhodiny, prišla na Rajeckú ulicu neznáma pani, ktorá z dôvodu „bezpečnosti“ vytrhla a odniesla naše tabuľky preč. Miestne mamičky jej v tom aktívne bránili, ale jednoducho sme prišli o možnosť dostať informáciu k obyvateľom Rajeckej. Preto sme v utorok použili naše plagátiky, upozorňujúce na stredajšiu brigádu. Výsledok zásahu sme už ukázali včera. Sme veľmi hrdí na účasť občanov, napriek nie úplne štandardnému termínu. Dvom ľuďom patrí špeciálna pochvala. Martin Kuruc, zas a znova vybavoval, manažoval, domáhal sa prístupu ku kontajnerom, viezol farbu a riešil klasicky 1800 veci naraz. Jednoducho od začiatku je dušou a hybnou pákou všetkých našich aktivít. Druhým, je Marián Kuruc, majiteľ optiky v našej štvrti. Napísal nám, že veľmi podporuje naše aktivity, a že by rád prispel. Že nám dá peniažky a my ich máme zmysluplne využiť. Farby, rukavice, riedidlá a veľa iných maličkostí, ktoré pri našej práci potrebujeme, boli kúpené vďaka Mariánovi Kurucovi. Nebudeme tajiť, že nám táto pomoc prišla mimoriadne vhod. Ešte raz páni, obom ďakujeme. Martin a pán Marián sa nepoznali a neexistuje medzi nimi rodinná priazeň. Len nám veľmi pomohli a pomáhajú. Áno, svet vie byť aj milým miestom na život, netreba na to zabúdať. ;)

One thought on “Detské ihrisko na Rajeckej

  1. Dnes som bol s mojou dcerkou na ihrisko, ktore ste upravili. Som vam velmi vdacny za vsetky deti, ktore sa vdaka vam mozu hrat na krajsich preliezkach. Velmi rad sa k vam pridam na dalsej akcii. Drzim palce.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>