lavicka_vrakuna

Kto sme a čo je našim cieľom

Milí susedia,
občianska spoločnosť je založená na predpoklade, že sa nami vybraní zástupcovia budú zo všetkých síl snažiť o čo najlepšie podmienky pre náš spoločný život. Budú dbať o to, aby sa chovali čestne a transparentne, aby trávniky boli bez odpadkov, aby detské ihriská neslúžili našim psíkom, aby existovali funkčné ihriská,aby seniori mohli prežiť jeseň svojho života dôstojne.Za toto všetko berú plat. Som otec dvoch malých detí a vo Vrakuni žijem, aj trávim voľný čas.

Nevidím však čisté trávniky, nevidím dostatok možností na športovanie a dokonca nevidím ani tak jednoduché veci ako sú čisté lavičky v parkoch. Čo však vidím ďaleko častejšie ako mi je milé, sú neprispôsobiví občania a verejné priestranstvá, ktoré sú v dezolátnom stave. Možno to znie naivne, ale niečo s tým musíme urobiť. Francúzi nehovoria o svojom dome, či byte, ale o svojej štvrti. Naša štvrť potrebuje pomoc. Pomoc nám neposkytli tí, ktorých sme si zvolili. Pomôcť si musíme sami.

Moje meno je Martin Kuruc a týmto Vás chcem zdvorilo požiadať o účasť na čistení vrakunského lesoparku. Z vlastných prostriedkov prispejem pomôckami potrebnými na zber odpadu. K dispozícii budú rukavice, hrable, vrecia na odpad a všetko potrebné na vyčistenie priestoru.

Prvýkrát sa stretneme 27.4.2014 o 14:00 pred modrým kovovým mostíkom pri vchode do lesoparku. Teším sa na Vás.

Screen shot 2014-04-28 at 22.34.57

6 thoughts on “Kto sme a čo je našim cieľom

 1. Veľmi si vážime Vašu iniciatívu a ďakujeme.
  Pri dnešnej prechádzke po Vrakuni ma upútali letáky, ktoré pozývajú na brigádu. Urobme viac pre bezpečnejšiu a krajšiu Vrakuňu je veľmi prospešná aktivita. Sme na dôchodku a Vašu iniciatívu si veľmi vážime. Veríme, že sa k Vám pridá veľa mladých ľudí, ktorým záleží v akom prostredí žijú.
  Zuzana

  • Dobrý deň prajem pani Zuzana, ďakujem veľmi pekne za spätnú väzbu. Vždy mojich priateľov a mňa veľmi poteší, keď sa dozvieme, že našu prácu je vidieť. Kedykoľvek budete mať chuť sa priať, ste vítaní a sľubujem, že osobne dozriem na našich mladých aktivistov, aby tie ťažké vrecia s odpadkami niesli oni a nie Vy. :) Ešte raz ďakujeme za priazeň a prajeme všetko dobré.

 2. Vážený pán Kuruc,

  na úvod – vážim si Vašu iniciatívu, ale – dovolím si citovať: “…občianska spoločnosť je založená na predpoklade, že sa nami vybraní zástupcovia budú zo všetkých síl snažiť o čo najlepšie podmienky pre náš spoločný život. ……..Nevidím však čisté trávniky, nevidím dostatok možností na športovanie …..Pomoc nám neposkytli tí, ktorých sme si zvolili…..” . Prečo nevyvíjate iniciatívu aj smerom k miestnemu úradu? Minimálne materiál by mohli zaobstarať oni. Prečo smetné nádoby “kypia” odpadkami? Vy pekne pracujete a oni si tichúčko berú plat …. a ešte môžu vykazovať činnosť: http://www.vrakuna.sk/sites/default/files/vobstaravanie/vo_20140513_1.pdf
  Vaša aktivita je super, ale ….
  Adela

 3. Dobrý deň pani Adela, ďakujem za Vašu priazeň. Priamo k podstate veci. Miestny úrad sme opakovane žiadali o súčinnosť. Opakovane sme dostali negatívnu odpoveď. Ak by sme čakali na podporu našej iniciatívy, dodnes by sme neuskutočnili ani prvú brigádu. Nevyzbierali by sme ani jedno vrece odpadu, nenatreli jedinú preliezku atď. Pre nás je dôležité upratať/ renovovať/ pomáhať našej štvrti, Vrakuni. Ešte raz ďakujeme za podporu a zachovajte nám prosím Vašu priazeň. Pekný deň.

 4. Vážený pán Kuruc!
  Veľmi vítame vašu iniciatívu. My osobne sem už príliš starí a chorí, aby sme sa zapojili do týchto brigád, ale sme vám nesmierne povďační, že nám to tu skrášľujete. Máme dojem, že náš Miestny úrad Vrakuňa sa o nás, obyvateľov zaujíma, pekne povedané, nedostatočne. Dokonca pracovníčka životného prostredia aj býva na Čilížskej ulici a vôbec jej nevadí že :
  1. lavičku pri zástavke dala osadiť chrbtom k prichádzajúcim trolejbusom. Je veľmi nízka, v strede sa preliačuje, lebo kovová trubka zospodu osadená je krátka. To nikto nekontroluje kvalitu práce?
  2. nie sú obojstranne vyspádované obrubníky na konečnej zástavke (cyklisti, nákupné koliečkové kabele). O jeden vyspádovaný obrubník sme Miestny úrad prosili 3 roky než to dali urobiť!!
  3. Verejné osvetlenie je poruchové, niekde lampy dokonca chýbajú a väčšina s fungujúcich je zarastená vegetáciou tak, že často nie je vidieť ani na vchodovú bránu.
  4. Chodníky sú v zlom stave. . . -
  Ešte raz vám všetkým, ktorí sa stretnete dnes na konečnej zastávke Čilížska a budete ju skrášľovať VĎAKA!

  • Dobrý deň pani Mária, vďaka za krásny mail. Pre nás je veľmi dôležité, že to čo robíme má ohlas. Čiližská naozaj nie je v dobrej kondícii. Radi by sme efektívne pomohli. Naše možnosti narážajú, len na jediný limit. A tým sú financie. Preto z vecí, ktoré píšete sa nám zdá najreálnejšie, pozrieť sa na vyspádovanie obrubníkov. Naštudujeme si technológiu spádovania a pokúsime sa dať veci do poriadku. Podnetov na spádovanie chodníkov máme už niekoľko, preto sa domnievame, že nastal čas aj pre túto tému. Ešte raz ďakujem za Vašu priazeň a prajem Vám príjemný deň.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>